Podaruj 1% podatku

1procentJAK PRZEKAZAĆ 1% W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)·Wpisać numer KRS: 0000270809 ·Obliczyć kwotę 1% W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE  (bardzo ważne!)· prosimy wpisać Dean Peters, PETERS 1177


 pobierz ulotkę

POMÓŻ NAM

Nr rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska SA
W tytule wpłaty proszę podać numer członkowski nadany przez Fundację (ten dopisek jest bardzo ważny). czyli PETERS, 1177

Znajdz nas na facebooku

Pomagają nam

safistudio

logo egodziecka

soudal

O Chorobie

Dlaczego mój mąż zachorował?

Dean jest astmatykiem, niestety pomimo brania leków doszło jednak do stanu astmatycznego który jest najcięższą formą klinicznego przebiegu astmy oskrzelowej .Ostry napad duszności może prowadzić do głębokiej niewydolności oddechowej, a następnie do zgonu. Jest to na tyle groźne że w przypadku wystąpienia objawów stanu astmatycznego należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną lub zgłosić się do szpitala.

U Deana stan astmatyczny doprowadził do nagłego zattrzymania krążenia czego skutkiem było niedotlenienie mózgu, które w konsekwencji doprowadziło do czterokończynowej spastyczności mięśni.

Spastyczność to zaburzenie ruchowe, objawiające się wzmożonym napięciem mięśniowym lub sztywnością mięśni, związane z ich nieprawidłową reakcją na bodźce, które w zależności od przyczyny, czasu trwania i rodzaju schorzenia, może przybierać różne postaci. Spastyczność prowadzi do przykurczów i osłabienia mięśni głównie kończyn, a w konsekwencji do ograniczenia ruchów, dlatego Dean nie jest samodzielny, porusza się na wózku. Mentalnie jest sprawny i świadomy w jakim jest stanie.

Obenie przebywa w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym, w Józefowie k/Otwocka pod Warszawa -  ponieważ potrzebuje wciąż 24 h opieki, szybkiego dostępu w razie nagłej potrzeby do pomocy medycznej, leków i regularnej rehabiltacji.